TAPPING - EFT
Od dnia 18.01.2009 stronę odwiedzono
 279320   razy.

http://amix.org.pl

Odzyskiwanie emocjonalnej wolności

Psychologia od dawien dawna szuka metod i technik pomocnych w uwalnianiu ludzi od ich problemów. Jednak często zdarza się, że wypracowane i stosowane przez psychologów sposoby nie odnoszą oczekiwanego skutku.

Tysiące ludzi na całym świecie poświęca mnóstwo swego czasu i pieniędzy na przeróżne terapie w nadziei uzyskania wolności od swoich negatywnych emocji.

I tu z pomocą pojawiła się dziedzina o nazwie psychologia energetyczna.

Ludzie zajmujący się ta dziedziną przyjęli założenie, że człowiek jest istotą energetyczną i odkryli, że procesy emocjonalne mają ścisły związek z przepływem subtelnych energii w ciele.

To założenie o energetycznej strukturze ciała ma swój początek w starożytnych Chinach i naukach medycznych tam stosowanych. Stamtąd pochodzą „mapy” przepływu energii w ciele kanałami energetycznymi, zwanych meridianami.

Jednym z ludzi, którzy się tym odkryciem zajęli był psycholog z Płn. Kaliforni dr Roger Callahan.

Dokonał on odkrycia, że przyczyna negatywnych emocji jest związana z układem energetycznym ciała.

Na tej bazie powstało założenie Garego Craiga, które jeszcze bardziej uściśla i upraszcza tę tezę. Gary Craig twierdzi, że:

Przyczyną wszystkich negatywnych emocji jest zaburzenie w układzie energetycznym ciała.
JAK POWSTAJĄ NEGATYWNE EMOCJE


Można to wytłumaczyć na prostym schemacie:

I. Zdarzenie:

Małe dziecko siedząc same w wannie postanawia „zanurkować”. Chowa się pod wodę i przez dłuższy czas nie potrafi usiąść z powrotem. Ogarnia je strach.

II.Zaburzenie układu energetycznego:

Strach spowodowany powyższą sytuacją powoduje zaburzenie w układzie energetycznym ciała dziecka. Gary Craig by powiedział, że układ energetyczny dziecka zrobił : „ZZZZT...” :)

III.Powstawanie negatywnej emocji w dalszym życiu dziecka:schemat emocji


Problemem jest, że nie zawsze pamiętamy pierwotną przyczynę zaburzenia w układzie energii, ale zawsze wspomnienie (nawet nieuświadomione) wywołuje zakłócenie czyli ....”zzzzzt....” i w konsekwencji negatywną emocję.

Likwidując przy pomocy EFT zaburzenie likwidujemy „krok pośredni” a tym samym usuwamy bodziec wywołujący pojawienie się negatywnej emocji i negatywna emocja nie pojawia się. :)


Uwalniamy się od negatywnej emocji na stałe. :)strona bloga© by Aleksandra Kowalska, 2008-2017