TAPPING - EFT
Od dnia 18.01.2009 stronę odwiedzono
 279320   razy.

http://amix.org.pl

Co to jest Tapping/ EFT i jego główne założenie


EFT (Techniki Emocjonalnej Wolności)

to skrót od angielskiej nazwy Emotional Freedom Techniques


Swoje działanie metoda Tappingu/EFT opiera na pobudzaniu ruchu subtelnych energii w ciele. Działa podobnie do akupunktury z tą różnicą, że nie używa się w niej igieł, a pobudzenie energii skierowane jest na uwalnianie blokad emocjonalnych - stąd nazwa Techniki Emocjonalnej Wolności. Można powiedzieć, że jest to coś w rodzaju emocjonalnej akupunktury. Zamiast igieł stosuje się "opukiwanie" koniuszkami palców (tapping), w miejscach zakończenia meridianów.


Nasz organizm jest złożonym układem energetycznym, w którym zachodzi mnóstwo procesów fizjologicznych i psychicznych. Żeby ten organizm mógł należycie i prawidłowo funkcjonować musi być w równowadze i harmonii. Każdy dysonans powoduje zakłócenia w jego prawidłowym funkcjonowaniu, co skutkuje problemami emocjonalnymi, a w dalszej kolejności zdrowotnymi.


Twórca EFT - Gary Craig oparł swoją metodę na podstawowym założeniu, które brzmi:

Przyczyną wszystkich negatywnych emocji jest zaburzenie w systemie energetycznym ciała.


Niezależnie od uznania czy założenie jest prawidłowe czy nie, a także wiary w skuteczność metody, faktem jest, że EFT często działa i skutkuje pozytywnie tam gdzie nie pomogło nic innego. Metoda ta zatacza coraz szersze kręgi w świecie i jest stosowana z powodzeniem przez różnych ludzi, którzy dzięki niej uwolnili swoje i innych ludzi życie od bólu i cierpienia emocjonalnego, a nierzadko również fizycznego.


© by Aleksandra Kowalska, 2009-2016
Pusta Miska - akcja charytatywna
PustaMiska - akcja charytatywna