TAPPING - EFT
Od dnia 18.01.2009 stronę odwiedzono
 279320   razy.

http://amix.org.pl

Zjawisko Psychologicznego Odwrócenia (PO)

Zjawisko nazwane Psychologicznym lub Psychicznym Odwróceniem (PO) jest niedawnym odkryciem.
Nasz układ energetyczny tworzy coś w rodzaju odwróconej polaryzacji i energia jakby nie płynie. Craig porównał to do sprawnego tranzystora, do którego włożono odwrotnie baterie. Radio jest ok., baterie są ok., a energia nie płynie, bo baterie są ułożone nieprawidłowo.
Do dziś nie wiemy co jest przyczyną tego zjawiska. Wg Craiga PO jest spowodowane osobistymi porażkami oraz negatywnym myśleniem, które na dokładkę często przebiega w sposób podświadomy i jest poza naszą świadomą kontrolą.
PO powoduje, że nasz organizm niechętnie pokazuje, w czym tak naprawdę tkwi problem naszych negatywnych emocji i paradoksalnie – niechętnie się tego pozbywa. Zupełnie tak, jakby nam nie zależało na pozbyciu się tego co nas męczy.
U niektórych ludzi PO występuje tylko przy niektórych sprawach, a u niektórych wręcz chronicznie. Zaobserwowano, że działania ludzi będących uporczywie PO (ich decyzje, wybory, postępowanie) sprawiają wrażenie jakby były kierowane przeciwko nim samym. Coś w rodzaju takiego auto-sabotażu.
Jeżeli tak się dzieje w naszym życiu możemy podejrzewać, że jesteśmy uporczywie PO. PO nie boli i samo w sobie nie wywołuje żadnych emocji, ale występują przy nim pewne objawy:
jesteśmy rozdrażnieni bez powodu,
obijamy się o różne przedmioty,
mylimy słowa,
zapominamy, jesteśmy roztargnieni,
czujemy zmęczenie bez powodu,
stajemy się ospali bez powodu,
tracimy chęć do działania,
wszystko wydaje się nam trudne,
sabotujemy jakby sami siebie,
różne terapie nie działają lub działają mniej skutecznie,
EFT nie działa

Jak sobie z PO poradzić?
1. Opukaj punkty karate na obu rękach – ręka o rękę
2. Opukaj punkt pod nosem
a w przypadku uporczywego PO
3. Wykonaj oddychanie obojczykowe

Z moich doświadczeń wynika, że jeśli często będziesz korygował/korygowała PO, to okresy i czas trwania jego występowania, zmniejszą się radykalnie.

W sytuacji pracy z EFT, które ma za zadanie uwolnić nas od negatywnych emocji, jeśli jesteś PO - organizm może nie chcieć się od tego uwolnić.
Obecnie mówi się, że PO jest tożsame z SWK (Syndrom Wtórnych Korzyści).

Ponieważ PO nie wywołuje żadnych emocji i trudno jest stwierdzić czy występuje, Craig wprowadził USTAWIENIE jako stały element Podstawowej Receptury.„Ustawienie” nie szkodzi nic jeżeli nie ma „psychologicznego odwrócenia”, a jeżeli jest – od razu samoczynnie koryguje je.
Przeczytaj o:

Podstawowej Recepturze


Zobacz też:

Kiedy jeszcze EFT może nie działać

© by Aleksandra Kowalska'2009-2017