TAPPING - EFT
Od dnia 18.01.2009 stronę odwiedzono
 279320   razy.

http://amix.org.pl

Podstawowa Receptura Garego Craiga

Podstawowa Receptura jest łatwym „przepisem” do zastosowania przez każdego człowieka, który chce pozbyć się ciążących mu odczuć i odzyskać EMOCJONALNĄ WOLNOŚĆ.

Gary porównuje zastosowanie tego „przepisu” do przepisu na upieczenie ciasta:
„...Jak każdy przepis, także i ten zawiera pewne składniki, które muszą zostać dodane w odpowiedniej kolejności. Jeśli, na przykład pieczesz ciasto, musisz użyć cukru zamiast pieprzu i musisz go dodać przed włożeniem ciasta do piekarnika. W innym przypadku... nie będzie żadnego ciasta.
Podstawowa Receptura nie jest tu wyjątkiem. Każdy poszczególny składnik musi być zastosowany zgodnie z przepisem i wprowadzony w odpowiedniej kolejności.
W innym wypadku....nie będzie żadnych rezultatów....” (G. Craig)

Podstawowa Receptura składa się z czterech lub dwóch części (w zależności od tego czy jest to starsza czy jej nowa wersja).
Częściami występującymi i w jednej i w drugiej wersji są: ustawienie i sekwencja.

USTAWIENIE 
Gary porównuje tę część receptury do gry w kręgle. Żeby pchnięta kula mogła dokładnie trafić i zbić kręgle, specjalna maszyna ustawia te kręgle w odpowiedni sposób na końcu toru. Kiedy kręgle są już ustawione wystarczy pchnąć kulę wzdłuż toru. Podobnie jest w pracy z EFT. „Ustawienie” przygotowuje nasz organizm, a konkretnie naszą energię w taki sposób żeby pozostała część Podstawowej Receptury mogła zadziałać.
Na ustawienie składają się dwie czynności wykonywane jednocześnie: stymulacja (opukiwanie lub pocieranie) odpowiedniego punktu meridianowego i mówienie tzw. afirmacji negatywnej.
Afirmacja „negatywna” - informuje organizm, w które miejsce ma skierować energię, a stymulacja punktu meridianowego – zawiesza na pewien czas tzw. Psychologiczne Odwrócenie (PO).

SEKWENCJA
Ten „składnik” Podstawowej Receptury usuwa zaburzenia, blokady i przywraca swobodny ruch energii.

Podstawowa Receptura jest bardzo szybkim procesem. Po dojściu do wprawy całe jej wykonanie zajmuje mniej niż 1 minutę.Przeczytaj:

Punkty meridianowe Podstawowej RecepturyPodstawowa Receptura - stara wersjaPodstawowa Receptura - obecna wersjaPrzeczytaj też:

Zmiany w EFT

© by Aleksandra Kowalska, 2009-2017


strona bloga