TAPPING - EFT
Od dnia 18.01.2009 stronę odwiedzono
 279320   razy.

http://amix.org.pl

Zmiany w Podstawowej Recepturze G. Craiga

Ponieważ każdy człowiek jest istotą niepowtarzalną, u każdej osoby EFT przebiega inaczej.
Sam Craig zauważył, że niektórzy ludzie szybciej „pozbywają się” problemów i nie potrzeba stosować całej „Podstawowej Receptury”, Niektórzy osiągali „0” już w połowie pierwszej Sekwencji. Więc zaczął sprawdzać jak częste jest to zjawisko i końcowe skalowanie wprowadzał w trakcie trwania sesji. Jeśli problem był na poziomie „0” kończył pracę nad nim. Nazwał te skrócone procedury – skrótami i były one stosowane z powodzeniem przez wiele osób.
Również wielu trenerów EFT wprowadzało i wprowadza własne modyfikacje do EFT (czasem skuteczne), np. wprowadzono punkt na czubku głowy.
Idąc za korzystnymi zmianami i nowymi doświadczeniami G. Craig również nieco zmienił „Podstawową Recepturę”. Niektóre punkty zostały wycofane , niektóre dodane, a cała Podstawowa Receptura skróciła się do 2 części: Ustawienie i Sekwencja.
Pozostałe punkty, a także 9-cio gamowa procedura są stosowane obecnie okazjonalnie - w razie potrzeby.

Craig wycofał też w ustawieniu stymulację wrażliwego punktu (jako rzadko używanego) i pozostawił tylko opukiwanie Punktu Karate.

Zmiany w Podstawowej Recepturze znacznie skracają przebieg całej RUNDKI co jest dość korzystne w sytuacji gdy pracuje się nad złożonymi problemami wymagającymi przeprowadzenia wielokrotnych RUND opukiwania.
Jednak obie wersje są równie skuteczne. I nie ma znaczenia, którą wersję zastosujesz - starą czy nową. Obie zadziałają.
Przeczytaj też:

Podstawowa RecepturaPodstawowa Receptura - stara wersjaPodstawowa Receptura - obecna wersja© by Aleksandra Kowalska'2009-2017